Slider

Drogi rodzicu, nauczycielu, dziadku! Droga ciociu!

Czy pamiętacie swoje dojrzewanie? Tysiące pytań, wstydliwe tematy i brak rzetelnych odpowiedzi? Mimo że dziś żyjemy w dobie Internetu i wydawać by się mogło, że nastolatki znajdą w nim odpowiedzi na wszystkie dręczące je pytania, to pamiętajmy jednak, że na te pytania często odpowiadają… inne niedoświadczone nastolatki. Spirala mitów, zabobonów i fałszywych informacji sprawia, że młode dziewczynki oraz młodzi chłopcy czują się jeszcze bardziej zdezorientowani!

Jak wesprzeć wchodzące w okres dojrzewania dzieci? Gdzie szukać odpowiedzi na pytania, które również dla nas dorosłych są wyzwaniem?

Ciało – śmiało! dla chłopaków i dla dziewczynek to zaufane i pozytywne przewodniki po dojrzewaniu, dzięki którym jako rodzic nie dasz się zaskoczyć. Twojemu dziecku pomogą zaś w pozytywnym przejściu zmian w trakcie dojrzewania.

Pobierz fragment Ciało - śmiało! - Dla dziewczynek

Co znajdziesz w książce?

Książka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem, dzięki czemu dorastające dziewczynki bez problemu będą mogły odnaleźć w niej odpowiedzi na dręczące je pytania. Poradnik będzie także doskonałą pomocą dla rodzica lub nauczyciela, który pragnie rozpocząć rozmowę z dzieckiem, ale nie wie, jak ją zainicjować, by nie była krępująca dla żadnej ze stron.

„Ciało – śmiało!” to zaufany poradnik, w którym znajdziesz:

  • dokładny opis kolejnych etapów dojrzewania dziewczynki,
  • informacje o zmianach, jakie zachodzą w nie tylko w ciele, ale także w głowie młodej kobiety,
  • praktyczne rady – od tego, jak dbać o paznokcie, przez dobór wygodnego stanika, aż po metody radzenia sobie z emocjami.

Co znajdziesz w książce?

To zaufany poradnik, który zawiera wszystko, czego potrzebują dojrzewający chłopcy (oraz ich rodzice, a nawet nauczyciele), by pozytywnie przejść zmiany okresu dojrzewania. Pomoże w samoakceptacji i w rozwinięciu pewności siebie.

W książce „Ciało – śmiało! dla chłopaków” znajdziesz:

  • dokładny opis kolejnych etapów dojrzewania chłopca,
  • informacje o zmianach, jakie zachodzą nie tylko w ciele, ale także w głowie młodego mężczyzny,
  • praktyczne rady – jak poradzić sobie z wyzwaniami związanymi z presją rówieśniczą, jak budować dobre relacje z najbliższymi, jak bezpiecznie działać w social mediach.
banner-cialo-smialo-chlopcy-1

Pobierz fragment Ciało – śmiało! dla chłopaków

BLOG

Jak mądrze wspierać chłopca
Jak mądrze wspierać chłopca

Rodzice często pytają nas, co warto wiedzieć o dojrzewaniu chłopców, gdzie szukać informacji, jakie książki przeczytać. Poniżej zebrałam te pozycje, które uważam za szczególnie ważne: Książki dla...

Czytaj więcej
Wychowanie chłopaka w XXI wieku to wyzwanie
Wychowanie chłopaka w XXI wieku to wyzwanie

Wychowanie chłopaka w XXI wieku to wyzwanie Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie. Rodzice dziewcząt sięgają współcześnie po coraz więcej wskazówek, jak zrobić to najlepiej. Chcą uczyć się, jak...

Czytaj więcej
Bycie nastolatkiem to walka o przetrwanie… gatunku
Bycie nastolatkiem to walka o przetrwanie… gatunku

Zachowanie przeciętnego nastolatka może być dla dorosłych kompletnie niezrozumiałe – młody człowiek jest emocjonalny, niekonsekwentny w działaniu, niebezpieczny dla siebie samego, nieodgadniony...

Czytaj więcej

Kontakt

Wiemy, że na pytania dotyczące dojrzewania odpowiedzi szukają nie tylko nastolatki. Poszukuje ich także wielu rodziców czy nauczycieli.

Jak rozpocząć rozmowę z córką o pierwszym okresie? Co powinno znaleźć się w kosmetyczce młodej kobiety? Kiedy kupić dziewczynce pierwszy stanik?

Dla nas nie ma tematów tabu! Napisz – a my postaramy się rozwiać wszelkie dręczące Cię wątpliwości.

Pamiętaj, wszelkie zapytania trafiają do naszych specjalistów, osób z wieloletnim doświadczeniem, które pomogą dzieciom w łagodnym przejściu przez ten ważny w życiu okres.