Slider

Drogi rodzicu, nauczycielu, dziadku! Droga ciociu!

Czy pamiętacie swoje dojrzewanie? Tysiące pytań, wstydliwe tematy i brak rzetelnych odpowiedzi? Mimo że dziś żyjemy w dobie Internetu i wydawać by się mogło, że nastolatki znajdą w nim odpowiedzi na wszystkie dręczące je pytania, to pamiętajmy jednak, że na te pytania często odpowiadają… inne niedoświadczone nastolatki. Spirala mitów, zabobonów i fałszywych informacji sprawia, że młode dziewczynki czują się jeszcze bardziej zdezorientowane!

Dlatego serdecznie zachęcamy Was do podarowania im książki „Ciało – śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu” Sonyi Renee Taylor.

Pobierz fragment

Co znajdziesz w książce?

Książka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem, dzięki czemu dorastające dziewczynki bez problemu będą mogły odnaleźć w niej odpowiedzi na dręczące je pytania. Poradnik będzie także doskonałą pomocą dla rodzica lub nauczyciela, który pragnie rozpocząć rozmowę z dzieckiem, ale nie wie, jak ją zainicjować, by nie była krępująca dla żadnej ze stron.

„Ciało – śmiało!” to zaufany poradnik, w którym znajdziesz:

  • dokładny opis kolejnych etapów dojrzewania dziewczynki
  • informacje o zmianach, jakie zachodzą w nie tylko w ciele, ale także w głowie młodej kobiety
  • praktyczne rady – od tego, jak dbać o paznokcie, przez dobór wygodnego stanika, aż po metody radzenia sobie z emocjami.

BLOG

Pierwszy stanik
Pierwszy stanik

Anna Jurek: Kiedy dziewczynka powinna pomyśleć o pierwszym staniku? Sylwia Wałowska, Eljan: Trudno określić ten moment, biorąc uwagę tylko wiek młodej kobiety. Chodzi raczej o to, kiedy zaczyna...

Czytaj więcej
Jak rozmawiać o dojrzewaniu?
Jak rozmawiać o dojrzewaniu?

Kilka słów do rodziców              Bycie rodzicem nastolatka to z jednej strony olbrzymia frajda, a z drugiej wielkie wyzwanie. Dziecko zmienia się, dorośleje, staje się coraz bardziej niezależne...

Czytaj więcej

Kontakt

Wiemy, że na pytania dotyczące dojrzewania odpowiedzi szukają nie tylko nastolatki. Poszukuje ich także wielu rodziców czy nauczycieli.

Jak rozpocząć rozmowę z córką o pierwszym okresie? Co powinno znaleźć się w kosmetyczce młodej kobiety? Kiedy kupić dziewczynce pierwszy stanik?

Dla nas nie ma tematów tabu! Napisz – a my postaramy się rozwiać wszelkie dręczące Cię wątpliwości.

Pamiętaj, wszelkie zapytania trafiają do naszych specjalistów, osób z wieloletnim doświadczeniem, które pomogą dzieciom w łagodnym przejściu przez ten ważny w życiu okres.